TI, MEĐUTIM...
MILOŠ CRNJANSKI
Trgni se! Poezija! 07
7. Beogradski festival poezije i
knjige
27/05 – 01/06/013
UČESNICI
Pesnici
Klas Anderson (Finska), Eva
Lipska (Poljska), Stevan Tontić (Bosna i Hercegovina), Tua
Forštrom (Finska), Gabrijel Rozenstok (Irska), Snežana Minić (Nemačka/Srbija),
Ralf Antbaka (Finska), Igor Isakovski (Makedonija), Tatjana
Daniljanc (Rusija), Roland Orčik (Mađarska), Alis Medikot
(Velika Britanija), Ana Seferović (Velika Britanija/Srbija), Milan
Dobričić (Srbija), Hejdi fon Vrikt (Finska), Dejan Matić
(Srbija), Đoko Zdraveski (Makedonija), Bojan Vasić (Srbija)...
Prevodioci
Biserka Rajčić
(poljski), Novica Petrović (engleski),
Slavica Agatonović (švedski), Ana Seferović (engleski), Milan Dobričić (engleski), Gorjana Rajić (engleski), Ejnsli Morse (engleski, ruski), Ana Rostokina (ruski)...
Književni kritičar
Tamara Krstić
Street Art
TKV
Organizatori
Treći Trg i Biblioteka grada Beograda
Pokrovitelji
Ministarstvo kulture i informisanja
Republike Srbije
Sekretarijat za kulturu Uprave grada
Beograda
Generalni sponzor
Erste Bank
Donatori
FILI, Svenska Kultur Fonden, Ambasada Republike Poljske, Hoteli Slavija…
Medijski pokrovitelji
RTS, RTV Studio B, Kompanija Novosti
Partneri i prijatelji festivala
LITERATURE ACROSS FRONTIERS, WORDEXPRES,
Poezija, Čigoja štampa, Zadužbina Miloša Crnjanskog, Centar za kulturu Grocka, Casa
Garcia, Kafe restoran BIBLIOTEKA, Gostionica GASTON, Restoran Mala Slavija,
Vinarija Acumincum Stari Slankamen, Vinarija Đorović Čortanovci Fruška gora,
Radio Beograd 2. program, Beograd 202, Treći program Radio Beograda...
Treći Trg
Direktor festivala: Dejan Matić
Art direktor: Dragana Nikolić
Koordinatori: Milan Dobričić, Sonja Kovačev, Aleksandar Mandić
PROGRAM
ponedeljak 27. maj
18h – TI, MEĐUTIM... – Otvaranje festivala:
Omaž pesniku Milošu Crnjanskom (1893–1977):
O pesniku govori Milo Lompar
Projekcija filma „Lament nad Beogradom“ Neška Uskokovića
Otvaranje izložbe „Lament nad Beogradom“ Olge Krasić-Marjanović (dizajn Dragana Nikolić)
Predstavljanje učesnika festivala: Klas Anderson, Eva Lipska, Stevan Tontić, Tua
Forštrom, Gabrijel Rozenstok, Snežana Minić, Igor
Isakovski, Tatjana Daniljanc, Roland Orčik, Alis Medikot,
Ana Seferović, Milan Dobričić, Hejdi fon Vrikt, Dejan
Matić, Đoko Zdraveski, Bojan Vasić...
20h – POEZIJA&FILM:
„Seobe“, režija Aleksandar Petrović, 1989 (jezik
srpski, titl francuski, trajanje 120 min.)
Biblioteka grada
Beograda, Rimska dvorana, Knez Mihailova 56
utorak 28. maj
12h – KONFERENCIJA ZA NOVINARE:
Klas Anderson, Eva
Lipska, Stevan Tontić, Tua Forštrom, Gabrijel Rozenstok,
Snežana Minić, Igor Isakovski, Tatjana Daniljanc, Roland
Orčik, Alis Medikot, Ana Seferović, Milan Dobričić,
Hejdi fon Vrikt, Dejan Matić, Đoko Zdraveski, Bojan Vasić...
18h – Razgovor s pesnikom:
Eva Lipska, Biserka Rajčić (knjiga „Draga gospođo Šubert...“), (18.40h)
Snežana Minić (knjiga „Istočno, zapadno“), (19.20h) Đoko Zdraveski
Sa pesnicima i prevodiocima razgovaraju Tamara Krstić i Dejan
Matić
20h – čitanje poezije:
Stevan Tontić, Hejdi fon Vrikt, Bojan Vasić, Tatjana Daniljanc, Dejan Matić
21.15h – POEZIJA&FILM:
„Svakodnevice gradova“ –
program kratkometražnih arthaus filmova, kurator
Tatjana Daniljanc (jezik ruski, titl engleski, trajanje 65 min.)
Biblioteka grada
Beograda, Rimska dvorana, Knez Mihailova 56
23h – MOJ TRG: ZA ŠANKOM: Učesnici festivala
Španski bar Casa
Garcia, Kraljevića Marka 19
sreda 29. maj
18h – Razgovor s pesnikom:
Stevan Tontić (knjiga „Svakodnevni smak svijeta“), (18.40h) Gabrijel
Rozenstok, Gorjana Rajić, Milan Dobričić (knjiga „Tragom njenog imena“), (19.20h)
Igor
Isakovski (knjiga „Dlanovi puni srče“)
20h – čitanje poezije:
Eva Lipska, Tua Forštrom, Đoko Zdraveski, Alis Medikot&Ana Seferović, Milan Dobričić
21.15h – POEZIJA&FILM:
„Napolju“ – program kratkometražnih arthaus filmova, kurator
Tatjana Daniljanc (jezik ruski, titl engleski, trajanje 32 min.)
Biblioteka grada
Beograda, Rimska dvorana, Knez Mihailova 56
22h – ARGH: Učesnici festivala
Klub Divlji cvet, Dalmatinska
3
četvrtak 30. maj
18h – Razgovor s pesnikom:
Klas Anderson, Slavica Agatonović, (18.40h) Tua Forštrom, (19.20h)
Hejdi
fon Vrikt
20h – čitanje poezije:
Klas Anderson, Snežana Minić, Gabrijel Rozenstok,
Igor Isakovski, Roland Orčik
21.15h – POEZIJA&FILM:
„Totalna fotografija“ – program kratkometražnih arthaus filmova, kurator
Tatjana Daniljanc (2011, fotofilmovi, trajanje 30 min.)
Biblioteka grada
Beograda, Rimska dvorana, Knez Mihailova 56
23h – MOJ TRG: ZA ŠANKOM: Učesnici festivala
Španski bar Casa
Garcia, Kraljevića Marka 19
petak 31. maj
18h – Razgovor s pesnikom:
Roland Orčik (knjiga „Skinuti Maler“), (18.30h) Bojan Vasić (knjiga
„Ictus“)
19h – „STOP!
SNIMLJENO!“: Tatjana Daniljanc
20h – POEZIJA&FILM:
„Seobe II“ (radni materijal), režija Aleksandar
Petrović, 1989 (jezik srpski, trajanje 135 min.)
Biblioteka grada Beograda, Rimska dvorana, Knez Mihailova 56
Biblioteka grada Beograda, Rimska dvorana, Knez Mihailova 56
20h – MUZIČKA BAŠTA: Učesnici
festivala&bend Autopark
Centar za kulturu Grocka, Majevička 9, Grocka
subota 1. jun
17h – Razgovor s pesnikom:
Milan Dobričić (knjiga „Lirika i tako...“), (17.30h) Dejan Matić
(knjiga „Između trideset treće i smrti“), (18h) Tatjana Daniljanc, Ana Rostokina
18.30h – POEZIJA&FILM:
Dokumentarni film „Vrt koji je skriven“, režija Tatjana Daniljanc, 2008 (Rusija-Kanada, jezik italijanski, titl engleski, trajanje 53
min.)
19.30h – TI, MEĐUTIM... –
Zatvaranje festivala:
Klas Anderson, Tua
Forštrom, Gabrijel Rozenstok, Snežana Minić, Tatjana
Daniljanc, Roland Orčik, Alis Medikot, Ana Seferović, Milan
Dobričić, Hejdi fon Vrikt, Dejan Matić, Đoko Zdraveski,
Bojan Vasić...
Biblioteka grada
Beograda, Rimska dvorana, Knez Mihailova 56
Prateći program festivala: prodajna izložba knjiga poezije, svakog dana
festivala od 12 do 21h u Biblioteci grada Beograda, Knez Mihailova 56.
Organizatori festivala zadržavaju pravo izmene programa.
Program dostupan na: www.trgnisepoezija.blogspot.com
Kontakt: trgnise@gmail.com 0691979007
Нема коментара:
Постави коментар